Garáž predĺži životnosť vášho vozidla

Nikto z nás si nekupuje auto kvôli tomu, aby ho čo najrýchlejšie zničiť. Naopak, všetci chcú, aby im ich plechový miláčik vydržal čo najdlhšie. Preto je rozhodne na mieste pre neho naplánovať garáž.

Keď prístrešok nestačí

Prístrešok na auto síce vaše vozidlo ochráni pred tým najhorším, teda pred nepriazňou počasia ako je dážď, krúpy, či sneh, ale zďaleka nevyrieši všetko. Napríklad proti vetru prístrešok veľa nezmôže, teda ak máte prístrešok klasický bez bočníc. Tiež proti zlodejom ste bezbranní. I keď budete mať prístrešok za bránou svojho pozemku, nikde nie je povedané, že títo šikovníci nedokážu bránu otvoriť. Preto potrebujete hotové garáže.

Zlodej si ani neškrtne

Situáciu môže veľmi ľahko vyriešiť betónová prefabrikovaná  garáž. Tú môžeme bez rozpakov prirovnať k pevnosti. Pokiaľ ju vybavíte modernoubránou, napríklad s diaľkovým ovládaním a v bezpečnostnom prevedení, je vysoko pravdepodobné, že si zlodej si ani neškrtne. Preto sa oplatí na bránach do garáže rozhodne nešetriť. Naopak – yberte si také, ktoré sa dobre a pohodlne otvárajú, ale zároveň budú pre neželaných návštevníkov dostatočnú prekážkou.

Návštevy umývačky budú zriedkavejšie

Samozrejme vám prefabrikovaná garáž z jedného kusu tiež významne uľahčí údržbu vozidla. Pretože vozidlo stojace pri daždi, snehu vonku na ulici je podstatne rýchlejšie zašpinené. Z toho vyplýva, že ho musíte častejšie voziť do umývačky alebo sami umývať. Jeho životnosť klesá a stúpajú nároky na údržbu. Ak ale auto nikdy nenecháte stáť na ulici a vždy s ním zájdete do garáže, čoskoro spoznáte rozdiel. Údržba bude oveľa jednoduchšie.

Ušetríte finančné prostriedky

Možno sa to na prvý pohľad nezdá, ale práve výhoda toho, že betónová garáž znamená výrazne menšiu nutnosť umývanie vozidla, sa veľmi pozitívne premietne do životnosti vášho plechového tátoša. Všetky vplyvy sa totiž sčítajú. Rýchlo preto spoznáte, ako je vášmu vozidlu v garáži dobre. Môžete si ho v plnej kráse a sile užívať o poznanie dlhšie, a tým samozrejme ušetríte nemálo finančných prostriedkov.

Ďalšie užitočné rady

Ako zvýšiť hodnotu svojho rodinného domu

Či sa už pripravujete bývať do svojho nového domu alebo ho predávate, resp. o ňom premýšľate ako o dlhodobejšej investícii, vždy  sa nájde niekoľko úprav, ktorými ho môžete vylepšiť. Z tých menej komplikovaných a ľahko uskutočniteľných vyťaží naozaj každý. Garáž dokáže zvýšiť hodnotu Vášho domu aj o 10%

čítať ďalej

Bezpečnosť v garáži!

Ak budujete garáž, mali by ste vedieť, že garáže sú samostatné požiarne úseky a pokiaľ je garáž priamo prepojená s interiérom domu, je nutné ju uzatvárať protipožiarnymi dverami. A ak susedí garáž s obytnými miestnosťami, nesmie byť priezvučnosť deliacich konštrukcií väčšia ako 53 dB.

čítať ďalej

Nezabúdajte na poistenie garáže

Zaobstarať si garáž je veľmi dôležitý krok. Zaistíte tak ochranu svojmu vozidlu pred lupičmi, nepriazňou počasia. Garáž sa rozhodne oplatí, pretože vám vydrží dlhé roky a dá sa navyše použiť nielen pre zaparkovanie vozidla, ale aj pre rad ďalších účelov. Mali by ste si ale garáž tiež poistiť. Uvidíte, že sa to môže hodiť.

čítať ďalej

Kontaktný formulár

Napíšte nám a my sa Vám čoskoro ozveme.