Nepodceňujte bránu do garáže, vyberte tie správne

Vybrali ste si ako najvhodnejší spôsob parkovania - hotové betónové prefabrikované garáže?
Tým ale výber zďaleka nekončí. Musíte rovnakú pozornosť venovať aj výberu brán. Rozhodne ho nepodceňujte.

Bez brán to nepôjde

Určite chápete, že by vám bola úplne k ničomu jednoduchá betónová garáž bez brán. Načo by vám boli vytvorené príjemné podmienky vo vnútri garáže, keby ste u tejto garáže zabudli na bránu, že? Zlodeji by vám auto okamžite odcudzili  nehovoriac o tom, že by vzalo za svoje i stabilizovať klímu v garáži, ktorá má nemalý pozitívny resp. negatívny vplyv na životnosť vášho auta. Je jasné, že ak kupujete hotovú garáž, brány sú jej neoddeliteľnou súčasťou. Ani tak je ale nie je dobré podceňovať. Venujte im dostatočnú pozornosť a vyberte si pre seba tie najvhodnejšie.

Môžu sa zaseknúť

Väčšinou sa betónové garáže dopĺňajú sekčnými vrátami. Pochopiteľne, že dvojkrídlové brány zamykanie na visiaci zámok a podobné veci už sú dávnou minulosťou. Dnes máte pri bránach do garáže zaistenú oveľa lepšiu ochranu pred zlodejmi. Je totiž jasné, že prekonať visiaci zámok je veľmi jednoduché. Rovnako tak nemusí byť tým najlepším riešením treba posuvné či rolovacie brány. Niekedy s nimi totiž nemusí byť úplne jednoduchá manipulácia. Môžu sa napríklad zaseknúť vo chvíli, keď to čo najmenej potrebujete. Poriadne Vám tak skomplikujú život.

Hodí sa aj výklopná brána

Ak si ale pre prefabrikovanou betónovú garáž vyberiete sekčné brány, urobíte oveľa lepšie. Rovnako tak sú dobrou voľbou aj brány výklopné. Po prvé je dôležité, že táto brána nikde neprekáža. Trebárs výklopné brány vyklopíte hore smerom k stropu garáže, kde skutočne nikomu a ničomu nevadí. Výhodné je tiež zaobstarať vrátam automatický pohon, ušetrí vám to strašnú veľa starostí a času. Z bezpečnostných dôvodov je dobré mať elektrický spínač na vonkajšej kľúč.

Ďalšie užitočné rady

Ako zvýšiť hodnotu svojho rodinného domu

Či sa už pripravujete bývať do svojho nového domu alebo ho predávate, resp. o ňom premýšľate ako o dlhodobejšej investícii, vždy  sa nájde niekoľko úprav, ktorými ho môžete vylepšiť. Z tých menej komplikovaných a ľahko uskutočniteľných vyťaží naozaj každý. Garáž dokáže zvýšiť hodnotu Vášho domu aj o 10%

čítať ďalej

Bezpečnosť v garáži!

Ak budujete garáž, mali by ste vedieť, že garáže sú samostatné požiarne úseky a pokiaľ je garáž priamo prepojená s interiérom domu, je nutné ju uzatvárať protipožiarnymi dverami. A ak susedí garáž s obytnými miestnosťami, nesmie byť priezvučnosť deliacich konštrukcií väčšia ako 53 dB.

čítať ďalej

Nezabúdajte na poistenie garáže

Zaobstarať si garáž je veľmi dôležitý krok. Zaistíte tak ochranu svojmu vozidlu pred lupičmi, nepriazňou počasia. Garáž sa rozhodne oplatí, pretože vám vydrží dlhé roky a dá sa navyše použiť nielen pre zaparkovanie vozidla, ale aj pre rad ďalších účelov. Mali by ste si ale garáž tiež poistiť. Uvidíte, že sa to môže hodiť.

čítať ďalej

Kontaktný formulár

Napíšte nám a my sa Vám čoskoro ozveme.