Ako zvýšiť hodnotu svojho rodinného domu ?

Či sa už pripravujete bývať do svojho nového domu alebo ho predávate, resp. o ňom premýšľate ako o dlhodobejšej investícii, vždy sa nájde niekoľko úprav, ktorými ho môžete vylepšiť. Z tých menej komplikovaných a ľahko uskutočniteľných vyťaží naozaj každý. Garáž dokáže zvýšiť hodnotu Vášho domu aj o 10%.

Garáž predstavuje konkurenčnú výhodu, ktorá má omnoho vyššiu hodnotu ako čerstvo natreté steny.

Navyše, výstavba garáže je investícia a nie výdavok!

Podľa niektorých údajov, garáž zvýši hodnotu nehnuteľnosti o 5 %, ak sa používa ako klasická garáž a o 10 %, ak sa využíva ako ďalšia „obytná“ plocha premenená napríklad na posilňovňu, kanceláriu či sklad pre záhradné potreby.

Nielenže investícia do garáže zvýši hodnotu vášho domu, ale stane sa jeho praktickou súčasťou s variabilným využitím. Celoročne kryté státie pre auto je hlavnou výhodou, ktorú garáž poskytuje. Poskytuje tiež dodatočné skladové priestory na uskladnenie náradia, športových alebo záhradných potrieb, a navyše predstavuje ideálny priestor, ktorý je možné využiť ako domácu dielňu.

Cena garáže, ktorá zahŕňa materiál aj prácu sa vám teda vráti niekoľkokrát. Garážou totiž získate komfort, ktorý vám každodenne poskytuje, ochranu pre svoje auto alebo motorku a v prípade, že v budúcnosti plánujete nehnuteľnosť predať, zvýši jej hodnotu.

Ďalšie užitočné rady

Bezpečnosť v garáži!

Ak budujete garáž, mali by ste vedieť, že garáže sú samostatné požiarne úseky a pokiaľ je garáž priamo prepojená s interiérom domu, je nutné ju uzatvárať protipožiarnymi dverami. A ak susedí garáž s obytnými miestnosťami, nesmie byť priezvučnosť deliacich konštrukcií väčšia ako 53 dB.

čítať ďalej

Nezabúdajte na poistenie garáže

Zaobstarať si garáž je veľmi dôležitý krok. Zaistíte tak ochranu svojmu vozidlu pred lupičmi, nepriazňou počasia. Garáž sa rozhodne oplatí, pretože vám vydrží dlhé roky a dá sa navyše použiť nielen pre zaparkovanie vozidla, ale aj pre rad ďalších účelov. Mali by ste si ale garáž tiež poistiť. Uvidíte, že sa to môže hodiť.

čítať ďalej

Jednoduché rady ako sa postarať o garážovú bránu

Garážová brána vyžaduje určitú pravidelnú údržbu rovnako, ako všetky ostatné veci v našom živote. Napriek moderným materiálom a technológii výroby má brána komponenty, ktoré potrebujú občasný zásah pre lepšiu funkčnosť. O čo by sme sa mali starať v prípade garážovej brány?

čítať ďalej

Kontaktný formulár

Napíšte nám a my sa Vám čoskoro ozveme.