Rady

Je na takúto garáž potrebné stavebné povolenie?

Pokiaľ sa jedná o Jednogaráž do 25m jedná sa o tzv. „drobnú stavbu“ – Drobné stavby sú podľa Stavebného zákona definované ako stavby, ktoré majú doplnkovú funkciu pre hlavnú stavbu (napr. pre stavbu na bývanie, pre stavbu občianskeho vybavenia, pre stavbu na výrobu a skladovanie, pre stavbu na individuálnu rekreáciu) a ktoré nemôžu podstatne ovplyvniť životné prostredie, a to:

a) prízemné stavby, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 25 m2 a výška 5 m, napríklad kôlne,
práčovne, letné kuchyne, prístrešky, zariadenia na nádoby na odpadky, stavby na chov drobného
zvieratstva, sauny, úschovne bicyklov a detských kočíkov, čakárne a stavby športových zariadení,

b) podzemné stavby, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 25 m2 a hĺbka 3 m, napríklad pivnice, žumpy.

Poskytujete projektovú dokumentáciu?

Spoločnosť PROBETON sro poskytuje bezplatne jednoduchú projektovú dokumentáciu ktorá slúži zákazníkovi ako návod na vybudovanie základov resp. iných drobných stavebných prác pre garáž. Na vyžiadanie vieme poskytnúť aj dokumentáciu potrebnú pre stavebné povolenie resp. ohlásenie drobnej stavby.

Potrebujem pod Vašu garáž budovať základy?

Pod PROGARÁŽ odporúčame vybudovať základové pásy resp. pätky (vid obrázok).

Dá sa Vaša garáž osadiť aj do svahu resp. zasypať zemou?

Áno! Naše garáže sa dajú použiť aj ako pivnice resp. sa môžu zasypať zemou.

Môže sa na Vašu garáž osadiť krov resp. strecha so škridlou?

Áno! Na PROGARÁŽ sa dá osadiť krov! s touto požiadavkou treba oboznámiť predajcu pri objednávke.

Prehľad článkov

Ako zvýšiť hodnotu svojho rodinného domu

Či sa už pripravujete bývať do svojho nového domu alebo ho predávate, resp. o ňom premýšľate ako o dlhodobejšej investícii, vždy  sa nájde niekoľko úprav, ktorými ho môžete vylepšiť. Z tých menej komplikovaných a ľahko uskutočniteľných vyťaží naozaj každý. Garáž dokáže zvýšiť hodnotu Vášho domu aj o 10%

čítať ďalej

Bezpečnosť v garáži!

Ak budujete garáž, mali by ste vedieť, že garáže sú samostatné požiarne úseky a pokiaľ je garáž priamo prepojená s interiérom domu, je nutné ju uzatvárať protipožiarnymi dverami. A ak susedí garáž s obytnými miestnosťami, nesmie byť priezvučnosť deliacich konštrukcií väčšia ako 53 dB.

čítať ďalej

Nezabúdajte na poistenie garáže

Zaobstarať si garáž je veľmi dôležitý krok. Zaistíte tak ochranu svojmu vozidlu pred lupičmi, nepriazňou počasia. Garáž sa rozhodne oplatí, pretože vám vydrží dlhé roky a dá sa navyše použiť nielen pre zaparkovanie vozidla, ale aj pre rad ďalších účelov. Mali by ste si ale garáž tiež poistiť. Uvidíte, že sa to môže hodiť.

čítať ďalej

Jednoduché rady ako sa postarať o garážovú bránu

Garážová brána vyžaduje určitú pravidelnú údržbu rovnako, ako všetky ostatné veci v našom živote. Napriek moderným materiálom a technológii výroby má brána komponenty, ktoré potrebujú občasný zásah pre lepšiu funkčnosť. O čo by sme sa mali starať v prípade garážovej brány?

čítať ďalej

Je potrebné stavebné povolenie k betónovej prefabrikovanej garáži?

Predovšetkým je potrebné zdôrazniť, že k stavbe betónovej garáže, respektíve teda k osadeniu betónovej prefabrikovanej garáže - nepotrebujete žiadne stavebné povolenie.

čítať ďalej

Pár krokov ako zredukovať vlhkosť

Tí, ktorí majú garáž, sú veľmi dobre oboznámení s takou situáciou, ako je výskyt kondenzácie v tejto miestnosti. Vysoká vlhkosť negatívne ovplyvňuje nielen stav stavebných konštrukcií, ale tiež prispieva k tomu, že karoséria vozidla začína hrdzavieť. Okrem toho vznikajú škodlivé výpary, ktoré majú negatívny vplyv na vaše zdravie.

čítať ďalej

Kontaktný formulár

Napíšte nám a my sa Vám čoskoro ozveme.